جلب اعتماد جامعه بتنی کشور بزرگترین سرمایه انجمن بتن

جلب اعتماد جامعه بتنی کشور بزرگترین سرمایه انجمن بتن

1396/07/18

جلب اعتماد جامعه بتنی کشور بزرگترین سرمایه انجمن بتن


دکتر تدین رئیس نهمین کنفرانس بتن ایران و رئیس هیات مدیره انجمن بتن ایران نیز در بخش دیگری از همایش روز بتن بزرگترین سرمایه انجمن بتن ایران را جلب اعتماد جامعه بتنی کشور عنوان کرد و از برگزارکنندگان و حامیان آن تقدیر نمود.
رئیس نهمین کنفرانس بتن ایران، با تسری دادن محور امر به معروف و نهی از منکر در حوزه پژوهش، تحقیق و تولید علم، تمامی آیین‌نامه‌ها و و ضوابطی را که منتشر می‌گردد شامل امر به معروف و نهی از منکر دانست. 
وی افزود: یک بخش دیگر کار ما این است که که به ساختمان‌های بتنی توجه بیشتری داشته باشیم و مانند بسیار از کشورها از ساخت ساختمان‌های فولادی پرهیز کنیم. در ایران بنا به دلایل مختلف اجرای ساختمان‌های فولادی ارجحیت دارد که باید این رویکرد را اصلاح و به سمت احداث ساختمان‌های بتنی حرکت کنیم.
دکتر تدین ادامه داد: امر به معروف دیگر ما این است که در استفاده از بتن سعی کنیم تا کمتر از کلینکر تولید شده و سیمان پرتلند خالص استفاده کنیم و با استفاده از موارد جایگرین،‌ از مقدار مصرف سیمان در بتن بکاهیم.
دکتر تدین برگزاری کارگاه‌های تخصصی، معرفی طرح‌های برتر بتنی و مسابقات اعضای حقوقی و مسابقات دانشجویی را از بخش‌های مهم این دوره عنوان نمود که می‌توانند نقش مهمی را در پیشرفت کیفیت اجرا و ارتقای دانش عمومی بتن در کشور ایفا نمایند.

سخنران دیگر این مراسم دکتر روانشادنیا عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران بود که در سخنان خود با اشاره به اهمیت بتن در حوزه ساخت وسازهای شهری گفت: با توجه به ملاحظات اقتصادی و نیز ایمنی در برابر آتش لازم است تا سهم بتن در ساخت و سازهای شهری افزایش یابد. 
وی همچنین اقدامات انجام‌شده توسط نظام مهندسی ساختمان استان تهران را برای ارتقاء کیفی سازه‌های بتنی تشریح نمود.   
دکتر رمضانیانپور استاد دانشکده مهندسی عمران دانشگاه صنعتی امیرکبیر سخنرانی خود را در خصوص بتن‌های توانمند و انواع آن و لزوم توجه و استفاده از این نوع بتن‌ها در صنعت ساخت و ساز و بخصوص پل‌ها ارائه نمود. 
وی در بخش دیگری از سخنرانی به مبحث سیمان‌های ژئوپلیمری و گسترش کاربرد آن در آینده نزدیک پرداخت و مزایای استفاده از آن را در صنعت بتن تشریح نمود.
استاد دانشکده مهندسی عمران دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سخنان خود اشاره نمود که در آینده استفاده از سیمان‌های کلینکری در دنیا محدود خواهد شد و انواع سیمان‌های آمیخته جای آنها را خواهد گرفت.   
خاطرنشان می‌شود نهمین کنفرانس ملی بتن و پانزدهمین همایش روز بتن از سوی انجمن بتن ایران و با همکاری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و انجمن علمی بتن ایران از 15 مهر ماه در محل مرکز تحقیقات راه، مسکن وشهرسازی آغاز به کار نموده است و عصر امروز با برگزاری کارگاه‌های تخصصی به کار خود پایان خواهد داد.
خاطرنشان می‌شود همزمان با برگزاری نهمین کنفرانس ملی بتن و پانزدهمین همایش روز بتن، نمایشگاه جانبی با حضور فعالان عرصه بتن کشور پذیرای علاقمندان و بازدیدکنندگان است.