تغییر وضعیت نابسامان بتن در کشور به وضعیت مطلوب

تغییر وضعیت نابسامان بتن در کشور به وضعیت مطلوب

1396/07/18

تغییر وضعیت نابسامان بتن در کشور به وضعیت مطلوب


 


دکتر فامیلی دبیر پانزدهمین همایش روز بتن و عضو هیات مدیره انجمن بتن ایران، در آیین افتتاح این همایش که صبح امروز با حضور جمع کثیری از فعالان صنعت بتن کشور، اساتید، دانشجویان و علاقمندان در محل مرکز تحقیقات راه،‌ مسکن و شهرسازی آغاز به کار نمود، با گرامیداشت یاد استاد حامی،‌ تغییر وضعیت نابسامان بتن در کشور به وضعیت مطلوب را مهمترین هدف انجمن بتن ایران از آغاز تاسیس تاکنون برشمرد و گفت:‌ در 17 سالی که از آغاز فعالیت این انجمن گذشته است، پیشرفت‌های برجسته‌ای در زمینه بتن رخ داده است. اجباری شدن کلیه استانداردهای مربوط به مصالح ساخت بتن و همچنین دستورالعمل‌های آزمایش و اجرای بتن، تجدید نظر در آیین‌نامه بتن ایران و مبحث 9 مقررات ملی تمامی از اقدامات و اتفاقات بسیار خوبی است که صورت گرفته و زمینه افزایش کیفیت بتن و توسعه آن را فراهم ساخته است.
در همین رابطه مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی نیز اقدام به بازنگری آیین‌نامه بتن ایران نموده است که با انتشار این آیین‌نامه شاهد توسعه کمی و کیفی بیشتر در حوزه بتن خواهیم بود.
 دبیر پانزدهمین همایش روز بتن ادامه داد: بحث عمده در این تجدیدنظر طراحی بر اساس دوام است. مبحث دوام یکی از مشکلات اساسی ما در بسیاری از نقاط کشور است که امیدواریم با انتشار آیین‌نامه جدید بتوانیم بهره بیشتری از بتن ببریم.
دکتر فامیلی برگزاری کنفرانس ملی بتن در کنار همایش روز بتن را فرصت مغتنمی برای ارتقای سطح علمی و طرح مسائل پژوهشی و تحقیقاتی حوزه بتن دانست و ارائه مقالات با کیفیت در این دوره از کنفرانس را از نکات حائز اهمیت برشمرد.