اعلام فراخوان جشنواره نانو و رسانه برای انتخاب برترین آثار

1397/03/07

اعلام فراخوان جشنواره نانو و رسانه برای انتخاب برترین آثار


 


فراخوان جشنواره نانو و رسانه با هدف شناسایی برترین آثار رسانه‌ای سال 96 در حوزه فناوری از سوی ستاد توسعه فناوری نانو منتشر شد.به گزارش ایسنا، ستاد ویژه توسعه فناوری نانو قصد دارد برترین آثار رسانه‌ای سال 96 در حوزه فناوری نانو را انتخاب و معرفی کند. این کار در قالب جشنواره «نانو و رسانه» را در اردیبهشت 97 برگزار خواهد شد.


علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را از تاریخ 4 اردیبهشت تا 20 خردادماه جاری به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.


این جشنواره در 2 بخش کلی رسانه‌های "عمومی" و رسانه‌های "تخصصی صنعت" برگزار می‌شود. بر اساس دسته بندی صورت گرفته رسانههای عمومی شامل صدا و سیما، مطبوعات (روزنامه‌ها و مجلات کثیرالانتشار) و خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری تحلیلی  منتشر شده باشد.


• رسانه‎های تخصصی صنعت:منظور از رسانه‌های تخصصی صنعت، مجموعه رسانه‌های دیداری و شنیداری، پایگاه‌ها و سایتهای اینترنتی، کانالها و شبکه های اجتماعی و مجموعه‌های تولید و انتشار محتوایی است که بطور مشخص بر صنعتی خاص متمرکز بوده و به انتشار مطالب تخصصی اعم از معرفی محصول، شرکت، فعالیت صنعتی، اختراع و... در حوزه آن صنعت می‌پردازند. لذا در این بخش آثاری که در رسانه‌هایی با این تعریف منتشر شده باشند پذیرفته می‌شوند.
محورهای بخش تخصصی صنعت در جشنواره نانو و رسانه شامل: 1- نشریات صنعتی 2- رسانه های برخط (سایتهای اینترنتی صنعتی، شبکه ها و کانالهای اجتماعی صنایع) 3- تولیدات دیداری و شنیداری صنعتی و مطابق با جدول زیر است.


filereader.php?p1=main_3ead30037e14a4e32


شرایط عمومی شرکت در جشنواره:
- آثار ارسالی در هر دو بخش رسانه‌های عمومی و تخصصی صنعت باید درباره مسائل، موضوعات و رویدادهای مرتبط با فناوری نانو باشد.
- آثاری در جشنواره پذیرفته می‌شود که در فاصله زمانی اول فروردین ماه سال ۱۳۹6 تا آخر اسفندماه سال ۱۳۹6 از طریق یکی از رسانه‌های کشور اعم از رسانه‌های عمومی یا تخصصی منتشرشده باشد.
- هر شرکت‌کننده می‌تواند ۵ اثر را به دبیرخانه جشنواره ارسال کند.
- محدودیتی برای شرکت در چند بخش (قالب‌های آثار) توسط خبرنگاران وجود ندارد و خبرنگاران می‌توانند به طور همزمان آثار خود را در چند بخش به رقابت بگذارند
- «شناسنامه آثار» باید برای هر اثر تکمیل و به همراه آن ارسال ‌شود. شناسنامه آثار را از اینجا دریافت کنید.


 


شرایط اختصاصی شرکت در جشنواره:
رسانه‌های‌ شنیداری (صدا)
- آثار مرتبط با این بخش باید با فرمت mp3 ارسال شود.


رسانه‌های دیداری (سیما)
- آثار مرتبط با این بخش باید با فرمت flv - mp4 - mpeg ارسال شود.


مطبوعات (نشریات)
- در این بخش فقط آثار منتشر شده در روزنامه‌ها و مجلات کثیرالانتشار(بخش رسانه‌های عمومی) و نشریات تخصصی (بخش رسانه‌های تخصصی صنعت) پذیرفته می‌شود.
- آثار مرتبط با این بخش باید با فرمت jpeg یا pdf ارسال شود.


خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری تحلیلی (رسانه‌های برخط)
- در این بخش لازم است لینک اثر در بخش خلاصه اثر شناسنامه درج شود.


عکس:
- عکس‌ها می‌بایست با فرمت Jpeg با حداکثر حجم فایل ۱۰مگابایت و حداقل ضلع کوچک ۱۸۰۰ پیکسل ارائه شود.
- از نظر ستاد جشنواره، ارسال کننده عکس مالک اثر شناخته می‌شود و مسئولیت هرگونه مغایرت و پیامدهای ناشی از آن بر عهده ایشان خواهد بود.علاقمندان جهت شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را به رایانامهmedia@nano.ir و یا پیام‌رسان‌های سروش و گپ nanomedia@ ارسال کنند.


همچنین شماره تلفن‌های ۰۲۱۶۶۵۱۱۵۹۶ و ۰۹۲۰۶۳۱۰۰۶۳ جهت ارتباط با دبیرخانه جشنواره در دسترس است.


پس از ارسال آثار به دبیرخانه حداکثر طی ۳ روز «تاییدیه دریافت اثر» برای شما ارسال می‌شود. در صورتی که پس از زمان مشخص شده «تاییدیه دریافت اثر» را دریافت نکردید در ساعات اداری با دبیرخانه جشنواره تماس بگیرید و موضوع را پیگیری نمایید.